644 - Teckningar 2 st., Pelle Åberg
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
1 500 SEK
PELLE ÅBERG (1909-64), teckningar, 2 st., ett självporträtt sign. Pelle Å och en osignerad teckning föreställande konstnärinnan Eva Holmberg-Jacobsson Helsingborg, bildyta ca 24x17 cm
Enl. påskrift på baksidan utförda på Varbergs Stadshotell ca 1939-40
790106
2020-08-21