644 - Teckningar 2 st., Pelle Åberg

Såld för:

Osåld

Utropspris

1 500 SEK

PELLE ÅBERG (1909-64), teckningar, 2 st., ett självporträtt sign. Pelle Å och en osignerad teckning föreställande konstnärinnan Eva Holmberg-Jacobsson Helsingborg, bildyta ca 24x17 cm

Enl. påskrift på baksidan utförda på Varbergs Stadshotell ca 1939-40

790106

2020-08-21