Fritz Kochendörfer figurin
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FRITZ KOCHENDÖRFER (1871-1942): "Under täglich brot- lieb uns heute", figurin, bemålad terrakotta, kvinna med barn på sockel, stämpelmärkt Fritz Kochendörfer, otydlig signatur, daterad 201007, höjd ca 69 cm
Bruksslitage, lagning av hörn
790160
2020-07-02