Fritz Kochendörfer figurin

Fritz Kochendörfer figurin
Fritz Kochendörfer figurin
Fritz Kochendörfer figurin
Fritz Kochendörfer figurin
Fritz Kochendörfer figurin
Fritz Kochendörfer figurin
Fritz Kochendörfer figurin
Fritz Kochendörfer figurin
Fritz Kochendörfer figurin
Fritz Kochendörfer figurin
Fritz Kochendörfer figurin
Fritz Kochendörfer figurin
Fritz Kochendörfer figurin
Fritz Kochendörfer figurin
Fritz Kochendörfer figurin
Fritz Kochendörfer figurin

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

FRITZ KOCHENDÖRFER (1871-1942): "Under täglich brot- lieb uns heute", figurin, bemålad terrakotta, kvinna med barn på sockel, stämpelmärkt Fritz Kochendörfer, otydlig signatur, daterad 201007, höjd ca 69 cm

Bruksslitage, lagning av hörn

790160

2020-07-02