Salongsbord
Klubbat för:
7 400 SEK
Utropspris
10 000 SEK
SALONGSBORD, 1800-talets andra hälft, rikligt skuren dekor, förgylld samt med iläggningar av wedgwood liknande plattor i glaserat gods med klacisserande motiv, skiva i marmor, höjd ca 81, diameter 66 cm
Bruks och åldersrelaterat slitage
790348
2020-07-11