Salongsbord

Salongsbord
Salongsbord
Salongsbord
Salongsbord
Salongsbord
Salongsbord
Salongsbord
Salongsbord
Salongsbord
Salongsbord

Klubbat för:

7 400 SEK

Utropspris

10 000 SEK

SALONGSBORD, 1800-talets andra hälft, rikligt skuren dekor, förgylld samt med iläggningar av wedgwood liknande plattor i glaserat gods med klacisserande motiv, skiva i marmor, höjd ca 81, diameter 66 cm

Bruks och åldersrelaterat slitage

790348

2020-07-11