Royal Copenhagen Musselmalet kaffeservis

Såld för:

14 500 SEK

Utropspris

5 000 SEK

KUNGLIG DANSK, "Musselmalet", (39 dlr), helblond och halvblond, delar av kaffeservis, bestående av: 13 kaffekoppar med fat (1035), 5 assietter (1088), 14 assietter (1087), 2 skålar (524), kakfat på fot (1020), konfektskål på fot (1023), kakfat på fot (halvblond), sockerskål (657), uppläggningsfat (531)

Smärre slitage, mikronagg kan förekomma, 1 uppläggningsfat med nagg

790351

2020-07-07