Gunnar Nylund figuriner

Gunnar Nylund figuriner
Gunnar Nylund figuriner
Gunnar Nylund figuriner
Gunnar Nylund figuriner
Gunnar Nylund figuriner
Gunnar Nylund figuriner
Gunnar Nylund figuriner
Gunnar Nylund figuriner
Gunnar Nylund figuriner
Gunnar Nylund figuriner
Gunnar Nylund figuriner
Gunnar Nylund figuriner
Gunnar Nylund figuriner
Gunnar Nylund figuriner

Såld för:

2 200 SEK

Utropspris

2 500 SEK

GUNNAR NYLUND (1904-1997), figuriner, 2 st, föreställande fisk samt fågel med fisk i näbben, Rörstrand, chamotte, polykrom dekor, stämplad R, G.N, höjd ca 16 cm

Visst slitage

790378

2020-07-06