Gavlar Folke Bensow

Gavlar Folke Bensow
Gavlar Folke Bensow
Gavlar Folke Bensow
Gavlar Folke Bensow
Gavlar Folke Bensow
Gavlar Folke Bensow
Gavlar Folke Bensow
Gavlar Folke Bensow
Gavlar Folke Bensow
Gavlar Folke Bensow

Såld för:

13 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

FOLKE BENSOW (1886-1971): "Taburett nr. 2", gavlar, 1 par, Näfveqvarns Bruk, formgiven 1920-tal, gjutjärn, svartlackade, sitthöjd ca 44, bredd 47, höjd 50 cm

Färgbortfall, rost, slitage

790418

2020-07-08