648 - Skulptur

648 - Skulptur
648 - Skulptur
648 - Skulptur
648 - Skulptur
648 - Skulptur
648 - Skulptur
648 - Skulptur
648 - Skulptur

Klubbat för:

9 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SKULPTUR, patinerad brons, föreställande studerande apa,1800-tal, osignerad, höjd 10,5, 15,5 x 8 cm

PROVENIENS: Har tidigare ägts av konstnären Carl Milles, chefen för Kulturen i Lund, Bengt Bengtsson, samt fotbollsspelaren i HIF och storsamlaren John "Nonne" Wikdahl, Helsingborg

Bruksspår

790440

2020-08-21