648 - Skulptur
Klubbat för:
9 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKULPTUR, patinerad brons, föreställande studerande apa,1800-tal, osignerad, höjd 10,5, 15,5 x 8 cm
PROVENIENS: Har tidigare ägts av konstnären Carl Milles, chefen för Kulturen i Lund, Bengt Bengtsson, samt fotbollsspelaren i HIF och storsamlaren John "Nonne" Wikdahl, Helsingborg
Bruksspår
790440
2020-08-21