661 - Hagdahls kokböcker

661 - Hagdahls kokböcker
661 - Hagdahls kokböcker
661 - Hagdahls kokböcker
661 - Hagdahls kokböcker
661 - Hagdahls kokböcker
661 - Hagdahls kokböcker

Såld för:

2 200 SEK

Utropspris

1 200 SEK

CHARLES EMIL HAGDAHL, 2 kokböcker, Kok-konsten och Mindre kokbok, Girons respektive Norstedts förlag, 1891 och 1895, 1:a respektive 2:a upplaga

HISTORIK: Hagdahls Mindre kokbok är mer attrakltiv som andra upplaga tack vare att man här hade ändrat receptens måttenhet från kanna till liter

Slitage och skador

790453

2020-08-21