666 - Kok- och hushållningsböcker

Såld för:

1 600 SEK

Utropspris

1 000 SEK

BÖCKER, 4 st, behandlande matlagning och hushållning: Ny kokbok, C Weltzin, 2:a upplagan, 1805, Kogebok for smaa huusholdinger, A M Mangor, Köpenhamn, 1875, Allmän hushålls- och konstbok, S N Wahrman, Örebro, 1807, Handbok för fruntimmer, 1:a delen, C F Becker, Stockholm 1819

Varierande slitage

790458

2020-08-21