Torsten Wessberg träsnitt
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
1 000 SEK
TORSTEN WESSBERG (1891-1975): kvinna med hatt, etsning, signerad T Wessberg ca 20x17 cm
HISTORIK: Wessberg studerade för Carl Wilhelmson, samt i Frankrike, Tyskland och Italien. Representerad i Göteborgs Konstmuseum
Ej examinerad ur ram, gulnad
790505
2020-07-11