Torsten Wessberg träsnitt

Torsten Wessberg träsnitt
Torsten Wessberg träsnitt
Torsten Wessberg träsnitt
Torsten Wessberg träsnitt

Såld för:

Osåld

Utropspris

1 000 SEK

TORSTEN WESSBERG (1891-1975): kvinna med hatt, etsning, signerad T Wessberg ca 20x17 cm

HISTORIK: Wessberg studerade för Carl Wilhelmson, samt i Frankrike, Tyskland och Italien. Representerad i Göteborgs Konstmuseum

Ej examinerad ur ram, gulnad

790505

2020-07-11