Spegellampett gustaviansk
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SPEGELLAMPETT, gustaviansk stil, 1800-talets andra hälft, bronserad samt förgylld dekor, oval form, krön i pastelage, pärlbård, kvicksilverfolierat spegelglas, saknar ljusarm, ca 52x30 cm
Åldersrelaterat slitage, del av krön trasigt, nött förgyllning, saknar ljusarmen
790523
2020-07-05