Spegellampett gustaviansk

Spegellampett gustaviansk
Spegellampett gustaviansk
Spegellampett gustaviansk
Spegellampett gustaviansk
Spegellampett gustaviansk
Spegellampett gustaviansk
Spegellampett gustaviansk
Spegellampett gustaviansk

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SPEGELLAMPETT, gustaviansk stil, 1800-talets andra hälft, bronserad samt förgylld dekor, oval form, krön i pastelage, pärlbård, kvicksilverfolierat spegelglas, saknar ljusarm, ca 52x30 cm

Åldersrelaterat slitage, del av krön trasigt, nött förgyllning, saknar ljusarmen

790523

2020-07-05