Mask Afrika

Mask Afrika
Mask Afrika
Mask Afrika
Mask Afrika
Mask Afrika
Mask Afrika
Mask Afrika
Mask Afrika
Mask Afrika
Mask Afrika

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

6 000 SEK

DANSMASK, Liberia, 1900-tal, trä, kalkad och bemålad samt bast, höjd ca 60 cm

Proveniens: Peter Willborg

Nagg, ställvis bortfall av ytbehandling, slitage

790537

2020-07-11