Stolar

Stolar
Stolar
Stolar
Stolar
Stolar
Stolar
Stolar
Stolar
Stolar
Stolar
Stolar
Stolar
Stolar
Stolar
Stolar
Stolar

Såld för:

3 000 SEK

Utropspris

2 500 SEK

STOLAR (4) tidigt 1900-tal, bemålade vita, stoppad dyna, senare överdragstyg Josef Frank, Svenskt Tenn, sitthöjd ca 47 cm

Ingår i temaauktionen "Med inspiration från Österlen"

Bruks och åldersrelaterat slitage

790554

2020-07-15