Karmstol gustaviansk
Klubbat för:
11 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
KARMSTOL, gustaviansk, otydligt signerad möjligen ILG (Johan Lindgren), bemålad, skuren dekor, mönstrad klädsel, sitthöjd ca 44 cm
PROVENIENS: Hedenlunda Slott, inventarienummer 822
Senare klädsel, smärre ytskador
790580
2020-07-12