Karmstol gustaviansk

Karmstol gustaviansk
Karmstol gustaviansk
Karmstol gustaviansk
Karmstol gustaviansk
Karmstol gustaviansk
Karmstol gustaviansk
Karmstol gustaviansk
Karmstol gustaviansk
Karmstol gustaviansk
Karmstol gustaviansk
Karmstol gustaviansk
Karmstol gustaviansk
Karmstol gustaviansk
Karmstol gustaviansk
Karmstol gustaviansk
Karmstol gustaviansk
Karmstol gustaviansk
Karmstol gustaviansk

Klubbat för:

11 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

KARMSTOL, gustaviansk, otydligt signerad möjligen ILG (Johan Lindgren), bemålad, skuren dekor, mönstrad klädsel, sitthöjd ca 44 cm

PROVENIENS: Hedenlunda Slott, inventarienummer 822

Senare klädsel, smärre ytskador

790580

2020-07-12