1781 - Stor planetringskruka

1781 - Stor planetringskruka
1781 - Stor planetringskruka
1781 - Stor planetringskruka
1781 - Stor planetringskruka
1781 - Stor planetringskruka
1781 - Stor planetringskruka

Såld för:

6 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

HÖGANÄSBOLAGET, stor, rund planteringskruka i saltglaserat stengods, 1900-tal, höjd ca 50, Ø 60 cm

Viss nagg nedtill, växt ingår

790754

2020-08-23