1723 - Gjutjärnsurna

1723 - Gjutjärnsurna
1723 - Gjutjärnsurna
1723 - Gjutjärnsurna
1723 - Gjutjärnsurna

Klubbat för:

4 600 SEK

Utropspris

1 000 SEK

URNA, gjutjärn, hänklar, 1800-tal, höjd ca 34, Ø 32 cm

Bruksslitage, viss korrosion

790809

2020-08-23