1733 - Ljuskrona 1800-/1900-tal

Såld för:

2 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

LJUSKRONA, stomme av silvermålad metalltråd, 4 ljushållare, behängd med olikslipade glasprismor, 1800-/1900-tal, höjd ca 70, Ø 55 cm

Slitage, korrosion

790836

2020-08-23