Beverloo Corneille "Women in the sky"

Beverloo Corneille
Beverloo Corneille
Beverloo Corneille
Beverloo Corneille
Beverloo Corneille
Beverloo Corneille
Beverloo Corneille
Beverloo Corneille
Beverloo Corneille
Beverloo Corneille
Beverloo Corneille
Beverloo Corneille
Beverloo Corneille
Beverloo Corneille
Beverloo Corneille
Beverloo Corneille

Såld för:

Osåld

Utropspris

3 000 SEK

BEVERLOO CORNEILLE (Holland, 1922 - 2010): "Women in the sky", kvinna med katt och fågel, mobil skulptur, signerad, daterad och numrerad Corneille 2004, 20/600, trä, stål, aluminium, certifikat, höjd ca 18,5 cm.

790882

2020-08-08