Silverbestick "Uppsala"

Silverbestick
Silverbestick
Silverbestick
Silverbestick
Silverbestick
Silverbestick
Silverbestick
Silverbestick
Silverbestick
Silverbestick
Silverbestick
Silverbestick

Såld för:

4 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

BESTICK, 39 dlr, silver, modell "Uppsala" , MGAB, 1900-talets andra hälft, bestående av: 9 kaffeskedar (10 cm), 8 matskedar (18,5 cm), 8 matknivar (20,5 cm), 8 matgafflar (18 cm), vikt exl. knivar ca 792 g

Bruks- och åldersrelaterat slitage, repor, ställvis vattenfläckar

790928

2020-07-07