Sigurd Persson ring silver och onyx

Såld för:

Osåld

Utropspris

2 500 SEK

SIGURD PERSSON, ring, sterlingsilver, halmåneformad onyx tillika pålödd del i silver, stämplad SIGP, Stockholm 1995, motivets mått 4,5x2,3 cm, ringstorlek ca 16,5 mm, vikt ca 12,3 g

Onyx med smärre nagg samt en kant med lagning

790956

2020-07-09