Psyke Louis XV-stil
Klubbat för:
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PSYKE, i miniatyr, 1800-talets slut, förgylld brons, Louis XV-stil, fasettslipat glas, inläggningsr i pärlemor, med infälld gouache föreställande damporträtt, höjd ca 24 cm
Foliering med skador, en mindre dekordel av pärlemor saknas
790978
2020-07-06