Psyke Louis XV-stil

Psyke Louis XV-stil
Psyke Louis XV-stil
Psyke Louis XV-stil
Psyke Louis XV-stil
Psyke Louis XV-stil
Psyke Louis XV-stil
Psyke Louis XV-stil
Psyke Louis XV-stil

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

2 000 SEK

PSYKE, i miniatyr, 1800-talets slut, förgylld brons, Louis XV-stil, fasettslipat glas, inläggningsr i pärlemor, med infälld gouache föreställande damporträtt, höjd ca 24 cm

Foliering med skador, en mindre dekordel av pärlemor saknas

790978

2020-07-06