Parti med silver

Parti med silver
Parti med silver
Parti med silver
Parti med silver
Parti med silver
Parti med silver
Parti med silver
Parti med silver
Parti med silver
Parti med silver
Parti med silver
Parti med silver

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SILVER, ca 59 dlr, bestick, mestadels skedar, olika modeller, Sverige 1900-tal, bestående av, teskedar 18 + 7 + 7 + 6, 2 såsslevar, servettring, tårtspade, serveringskedar samt te- och kaffeskedar av olika modeller, totalvikt 1278 g

Bruks- och åldersrelaterat slitage, repor, märken samt oxidering

790989

2020-07-07