Parti med silver
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SILVER, ca 59 dlr, bestick, mestadels skedar, olika modeller, Sverige 1900-tal, bestående av, teskedar 18 + 7 + 7 + 6, 2 såsslevar, servettring, tårtspade, serveringskedar samt te- och kaffeskedar av olika modeller, totalvikt 1278 g
Bruks- och åldersrelaterat slitage, repor, märken samt oxidering
790989
2020-07-07