Antika kungörelser

Antika kungörelser
Antika kungörelser

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

2 500 SEK

HANDSKRIFTER (2), bestående av:
ERIC GUSTAV LINDEKRONA (1738-1808),
egenhändigt undertecknad handlingar, sigillstämplad, daterad Stockholms slott den 25 september 17-talets andra hälft, samt CARL MÖRNER (1755-1821),
egenhändigt skriven undertecknad handling, sigillstämplad

Ingår i temaauktionen Bankflytten

Gulnade, hål, revor, mittveck

791063

2020-07-11