Mått

Mått
Mått
Mått
Mått
Mått
Mått
Mått
Mått
Mått
Mått

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

1 500 SEK

MÅTT, 1700/1800-tal, stämplad 1781, 7 1/2 kanna samt JS 1853, koppar samt hänkel i svarrtmålat järn, höjd ca 53, bottens diameter ca 38 cm

Bucklor, slitage

791084

2020-07-08