Etui i silver
Klubbat för:
2 000 SEK
Schätzwert
3 000 SEK
Beschreibung
ETUI, silver, 900, tidigt 1900-tal, Tyskland 1920-tal, svensk importstämpel, på framsidan emaljerat motiv med hästar, ingraverat ägarnamn, ca 9x8 cm, vikt ca 144 g
Zustandsbeschreibung
Bruks och åldersrelaterat slitage
791195
2020-07-08