Marc Chagall
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MARC CHAGALL (1887-1985): "Le Bureau Des Combats", ur Les Âmes mortes (Nicolas Gogol, Dead Souls), signerad i plåten, etsning på papper, Tériade Éditeur,1948, vattenstämpel J.PERRIGOT, bladmått ca 37x28 cm, bildmått ca 27,5x22 cm,
Ur Nikolaj Gogols "Döda Själar". Publicerad av Teriade, Paris 1948.
Oramad, vita tejprester på baksidan, gulnader
791250
2020-08-26