Bägare i silver

Bägare i silver
Bägare i silver
Bägare i silver
Bägare i silver
Bägare i silver
Bägare i silver
Bägare i silver
Bägare i silver
Bägare i silver
Bägare i silver
Bägare i silver
Bägare i silver

Såld för:

Osåld

Utropspris

3 000 SEK

ANDREAS ADAMSON, bägare, silver, Kristianstad 1806, dekor med enklare arabesker, med ägarmonogram, höjd ca 12,5 cm, vikt ca 102 g

mindre bucklor, bruks och åldersrelaterat slitage

791259

2020-07-08