Marc Chagall
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MARC CHAGALL (1887-1985): "Le Port au Blé", ur Les Âmes mortes (Nicolas Gogol, Dead Souls), signerad i plåten, etsning på papper, Tériade Éditeur,1948, vattenstämpel MBM, bladmått ca 28x37,5 cm, bildmått ca 21x27,5 cm,
Ur Nikolaj Gogols "Döda Själar". Publicerad av Teriade, Paris 1948.
Oramad, fläck/gulnader
791278
2020-08-26