Marc Chagall

Marc Chagall
Marc Chagall
Marc Chagall
Marc Chagall

Såld för:

1 500 SEK

Utropspris

2 000 SEK

MARC CHAGALL (1887-1985): "Le Port au Blé", ur Les Âmes mortes (Nicolas Gogol, Dead Souls), signerad i plåten, etsning på papper, Tériade Éditeur,1948, vattenstämpel MBM, bladmått ca 28x37,5 cm, bildmått ca 21x27,5 cm,

Ur Nikolaj Gogols "Döda Själar". Publicerad av Teriade, Paris 1948.

Oramad, fläck/gulnader

791278

2020-08-26