Gunnar Asplund oljemålning

Gunnar Asplund oljemålning
Gunnar Asplund oljemålning
Gunnar Asplund oljemålning
Gunnar Asplund oljemålning
Gunnar Asplund oljemålning
Gunnar Asplund oljemålning

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

1 000 SEK

GUNNAR ASPLUND (1893-1965): Motiv med grönska och kyrktorn, signerad samt daterad 1944, olja på duk uppsatt på pannå, ca 47x53 cm

Ingår i temaauktionen "Med inspiration från Österlen"

791302

2020-07-15