Henri de Toulouse-Lautrec efter affisch
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
2 000 SEK
HENRI DE TOULOUSE-LAUTREC, efter, (2) grafiska blad, Holland, 1900-tal, grafiskt blad / poster för Jane Avril på Jardin de Paris, signerad och daterad i trycket 93, "Printed in the Netherlands", bildstorlek ca 81x59 cm, "La Goulue with her sister", grafiskt blad / poster Grav. Lith. Mourlot Imp. 76, numrerad i blyerts 7/100, bildmått ca 56x42 cm
Fuktskada i nedre marginal, ej examinerade ur ram
791437
2020-07-06