Henri de Toulouse-Lautrec efter affisch

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

2 000 SEK

HENRI DE TOULOUSE-LAUTREC, efter, (2) grafiska blad, Holland, 1900-tal, grafiskt blad / poster för Jane Avril på Jardin de Paris, signerad och daterad i trycket 93, "Printed in the Netherlands", bildstorlek ca 81x59 cm, "La Goulue with her sister", grafiskt blad / poster Grav. Lith. Mourlot Imp. 76, numrerad i blyerts 7/100, bildmått ca 56x42 cm

Fuktskada i nedre marginal, ej examinerade ur ram

791437

2020-07-06