Stolar 4 st

Stolar 4 st
Stolar 4 st
Stolar 4 st
Stolar 4 st
Stolar 4 st
Stolar 4 st
Stolar 4 st
Stolar 4 st

Såld för:

Osåld

Utropspris

2 500 SEK

STOLAR, 4 st, 1900-talets första hälft, Karl Johan-stil, stomme av betsad och lackerad björk, fast stoppad sits, senare omklädd med djurmönstrat möbeltyg, sitthöjd ca 45 cm

Bruks- och åldersrelaterat slitage på trästomme, senare klädsel

791449

2020-07-10