Stolar 4 st
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
2 500 SEK
STOLAR, 4 st, 1900-talets första hälft, Karl Johan-stil, stomme av betsad och lackerad björk, fast stoppad sits, senare omklädd med djurmönstrat möbeltyg, sitthöjd ca 45 cm
Bruks- och åldersrelaterat slitage på trästomme, senare klädsel
791449
2020-07-10