Välingklocka

Välingklocka
Välingklocka
Välingklocka
Välingklocka
Välingklocka
Välingklocka
Välingklocka
Välingklocka
Välingklocka
Välingklocka

Såld för:

1 900 SEK

Utropspris

2 000 SEK

VÄLLINGKLOCKA, patinerad brons, 1900-tal, skyltmärkt på upphängningsanordningen i form av kolonner i trä "Klockhus efter modellfrån Linjeskeppet Göta Lejon år 1754", vällingklockans höjd ca 16, upphängningsanordning höjd ca 24 cm

Smärre slitage

791473

2020-07-10