Tallrikar Kina 1700-tal

Tallrikar Kina 1700-tal
Tallrikar Kina 1700-tal
Tallrikar Kina 1700-tal
Tallrikar Kina 1700-tal
Tallrikar Kina 1700-tal
Tallrikar Kina 1700-tal

Såld för:

3 600 SEK

Utropspris

4 000 SEK

TALLRIKAR, 4 st (3+1) porslin, Kina, Yongzheng (1723-1735), dekor med pioner, diameter ca 23 cm

Nagg och hårspricka

791479

2020-07-07