Berndt Friberg miniatyrvaser
Klubbat för:
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BERNDT FRIBERG (1899-1981), vaser, 3 st, Gustavsberg, stengods, glaserade, signerade Friberg samt Gustavsbergs studiohand, höjd ca 4-5,5 cm
Minsta blå vasen med kantnagg, största blå vasen med otydlig signering
791693
2020-07-07