Berndt Friberg miniatyrvaser

Berndt Friberg miniatyrvaser
Berndt Friberg miniatyrvaser

Klubbat för:

1 700 SEK

2 000 SEK

BERNDT FRIBERG (1899-1981), vaser, 3 st, Gustavsberg, stengods, glaserade, signerade Friberg samt Gustavsbergs studiohand, höjd ca 4-5,5 cm

Minsta blå vasen med kantnagg, största blå vasen med otydlig signering

791693

2020-07-07