Spegellampett

Spegellampett
Spegellampett
Spegellampett
Spegellampett
Spegellampett
Spegellampett
Spegellampett
Spegellampett

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SPEGELLAMPETT, 1800-talets andra hälft, rokokostil, med två ljusarmar, träskuren dekor samt krön med pastelage, förgyllda detaljer, senare bronserad, ca 77x75 cm

Ingår i temaauktionen "Med inspiration från Österlen"

Bruks- och åldersrelaterat slitage, sprickor kring ram

791730

2020-07-15