Tramphäst

Tramphäst
Tramphäst
Tramphäst
Tramphäst
Tramphäst
Tramphäst
Tramphäst
Tramphäst
Tramphäst
Tramphäst
Tramphäst
Tramphäst

Klubbat för:

600 SEK

Schätzwert

2 000 SEK

Beschreibung

LEKSAKSHÄST / TRAMPHÄST, 1900-talets mitt, utförd i trä, bemålad, hjul samt tramppedaler, höjd ca 65, längd 66 cm

Ingår i temaauktionen "Med inspiration från Österlen"

Zustandsbeschreibung

Bruks. och åldersrelaterat slitage, torrsprickor i trä samt färgbortfall ställvis

791774

2020-07-15