Urna
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
800 SEK
URNOR, 3 st, 1900-tal, satsuma, Japan, två urnor med hänklar, en dubbelurna med två figurer, dekor i relief, höjd ca 31-32 cm
Ålders samt bruksrealterat slitage, nagg, synlig lagning på en urna,
791826
2020-07-10