Urna

Urna
Urna
Urna
Urna
Urna
Urna
Urna
Urna
Urna
Urna
Urna
Urna
Urna
Urna
Urna
Urna

Klubbat för:

300 SEK

800 SEK

URNOR, 3 st, 1900-tal, satsuma, Japan, två urnor med hänklar, en dubbelurna med två figurer, dekor i relief, höjd ca 31-32 cm

Ålders samt bruksrealterat slitage, nagg, synlig lagning på en urna,

791826

2020-07-10