Yngve Ekström Lamino fåtölj med fotpall

Klubbat för:

9 800 SEK

Utropspris

9 000 SEK

YNGVE EKSTRÖM, "Lamino", fåtölj med fotpall, Swedese, Vaggeryd, 2000-tal, skiktlimmad valnötsstomme klädd med svart fårskinn, brännmärkt, modellen lanserades 1956

Fåtölj med smärre slitage samt fotpall med något mer slitage

791849

2020-08-20