Yngve Ekström Lamino fåtölj med fotpall
Klubbat för:
9 800 SEK
Utropspris
9 000 SEK
YNGVE EKSTRÖM, "Lamino", fåtölj med fotpall, Swedese, Vaggeryd, 2000-tal, skiktlimmad valnötsstomme klädd med svart fårskinn, brännmärkt, modellen lanserades 1956
Fåtölj med smärre slitage samt fotpall med något mer slitage
791849
2020-08-20