Kilij

Kilij
Kilij
Kilij
Kilij
Kilij
Kilij
Kilij
Kilij
Kilij
Kilij
Kilij
Kilij
Kilij
Kilij
Kilij
Kilij

Klubbat för:

38 000 SEK

Utropspris

30 000 SEK

KILIJ, ottomansk, 1800-tal, kavelplattor i ben, parerstång i förgyllt silver, damaskerad klinga, gulddekor med koranverserer, läderklädd balja, längd ca 85 cm

Balja med skador, mindre brotfall på kavel

791870

2020-09-11