Osep Maidanjuk
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
OSEP MAIDANJUK (1886-1961): "Tre kronor", Kvarnen Tre Kronor med båtar i förgrunden, Stockholm, 1925, signerad och daterad -25, olja på duk, kraftig ram med rikt dekorerad och bronserad ram, 80x130 cm.
PROVENIENS:
KF:s Kooperatvia Förbundets, samlingar, Stockholm
Smärre slitage
791984
2020-07-08