Osep Maidanjuk

Osep Maidanjuk
Osep Maidanjuk
Osep Maidanjuk
Osep Maidanjuk
Osep Maidanjuk
Osep Maidanjuk

Klubbat för:

4 000 SEK

Schätzwert

6 000 SEK

Beschreibung

OSEP MAIDANJUK (1886-1961): "Tre kronor", Kvarnen Tre Kronor med båtar i förgrunden, Stockholm, 1925, signerad och daterad -25, olja på duk, kraftig ram med rikt dekorerad och bronserad ram, 80x130 cm.

PROVENIENS:
KF:s Kooperatvia Förbundets, samlingar, Stockholm

Zustandsbeschreibung

Smärre slitage

791984

2020-07-08