Folke Bensow bänk
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FOLKE BENSOW, Byarums bruk trädgårdsbänk "Sneckan" , 1900-talets slut, svartlackerade gavlar i gjutjärn, grönlackerad träsits, höjd ca 43 cm
Skador: Bruksslitage
Ingår i temaauktionen "Med inspiration från Österlen"
Bruks och åldesrrelaterat slitage
792042
2020-07-16