Golvurna 1800-tal

Golvurna 1800-tal
Golvurna 1800-tal
Golvurna 1800-tal
Golvurna 1800-tal
Golvurna 1800-tal
Golvurna 1800-tal
Golvurna 1800-tal
Golvurna 1800-tal
Golvurna 1800-tal
Golvurna 1800-tal

Klubbat för:

11 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

GOLVURNA, sen Qing, 1800-tal, Kina, balusterform med uppdragen hals, dekor av blommor och fåglar, höjd 60 cm.

Sedvanligt ytslitage, mindre tillverkningsdefekter.

792075

2020-08-20