George Vicat Cole oljemålning

George Vicat Cole oljemålning
George Vicat Cole oljemålning
George Vicat Cole oljemålning
George Vicat Cole oljemålning
George Vicat Cole oljemålning
George Vicat Cole oljemålning

Klubbat för:

800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

GEORGE VICAT COLE(1833-1893), tillskriven, landsskap med får intill vattendrag, osignerad, a tergo tillskriven, olja på duk, 40x28 cm

Ställvist krafftigt slitage kring duk med färgbortfall, krackelyr samt ytlitage i form av smuts

792104

2020-07-12