Ikon Ryssland
Klubbat för:
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
IKON, Gudsmodern av Smolensk "Hodegetria", Centrala Ryssland, 1800-talets andra hälft, tempera och olja, samt förgyllning på pannå, ca 35x31 cm
Ingår i temaauktionen "Ikoner"
Bortfall av färg, slitage, retuscher
792147
2020-07-12